News

Jan Blachowicz vs Glover Teixeira – MMA Root

Jan Blachowicz vs Glover Teixeira

UFC 267 Live Results: Jan Blachowicz vs Glover Teixeira

The full results of UFC 267 from the Etihad Arena, Yas Island, United Arab Emirates, start at 10:30 a.m. ET / 7:30 a.m. PT on Saturday, October 30, at MMAWeekly.com. Click on the match below in the live results section of UFC 267, and then scroll to see live statistics and full match results courtesy of Fight Analytics.

UFC 267 is highlighted by two league games and includes several of the stars of the offer.


Schedule for UFC 267: Blachowicz vs. Teixeira opening hours

  • Main UFC 267 start time: 2 p.m. ET / 11 a.m. PT on ESPN +
  • UFC 267 qualifier start time: 10:30 a.m. ET / 7:30 a.m. PT on ESPN +

NOTE: To select the appropriate match, click on the images with the yellow nameplates at the bottom of the Fight Analytics window and drag until you see the match you are interested in. Quick results are located under the Fight Analytics window.

Live UFC results 267

UFC 267 scores and live statistics will be uploaded here on the day of the match


UFC 267: Blachowicz vs. Teixeira will take place on Saturday, October 30 at Etihad Arena, Yas Island, United Arab Emirates.

The main event of UFC 267 includes the lightweight title fight between champion Jan Blachowicz and Glover Teixeira. The UFC 267 co-main event sees former title holder Petr Yan battling Cory Sandhagen for the interim bantamweight championship.


UFC 267 Live score & match card

UFC 267 Live Results - Jan Blachowicz vs Glover Teixeira
UFC 267 Live Results – Jan Blachowicz vs Glover Teixeira

Results UFC 267 – Main card (2pm ET on ESPN +)

  • Main event – Lightweight Heavyweight: Jan Blahovic (c) vs. Glover Teixeira
  • Co-Main Event – Bantamweight: Petr Yan vs. Cory Sandhagen
  • Lightweight: Islam Mahachev vs. Dan Hooker
  • Heavyweight: Alexander Volkov vs. Marcin Tybura
  • Welterweight: Li Jingliang vs. Khamzat Chimaev
  • Lightweight Heavyweight: Magomed Ankalaev vs. Volkan Oezdemir

Results UFC 267 – Qualifiers (10:30 AM ET on ESPN +)

  • Straw women: Amanda Ribas vs. Virna Jandiroba
  • Featherweight: Ricardo Ramos vs. Zubaira Tukhugov
  • Middle: Albert Duraev vs. Roman Kopylov
  • Welterweight: Elizeu Zaleski dos Santos vs. Benoît St. Denis
  • Slightly heavyweight: Michał Oleksiejczuk vs. Shamil Gamzatov
  • Featherweight: Makwan Amirkhani vs Lerone Murphy
  • Midfield: Hu Yaozong vs. Andre Petroski
  • Lightweight: Damir Ismagulov vs. Magomed Mustafaev
  • Flyweight: Tagir Ulanbekov vs. Alan Nascimento

Leave your selections in the comments

Take a look at MMAWeekly.com’s Official YouTube Channel for an extensive video coverage library.