MMA Root

Ogłoszono nominacje do Heraklesów 2021Już 19 lutego w warszawskim hotelu Marriott, odbędzie się uroczystość wręczenia Heraklesów – najważniejszych nagród w polskim MMA. Właśnie ogłoszono nominacje do nagród.

Nominacje do Heraklesów 2021 zostały ogłoszone w siedmiu categoryach:

Zawodnik roku
Michał Oleksiejczuk
Jan Blachowicz
Mateusz Gamrot
Sebastian Przybysz

Heraklesa w tej category zdobywa zawodnik, który święcił największe sukcesy w MMA na arenie międzynarodowej lub w klatkach krajowych organizacji; który pokonał „najmocniejsze” nazwiska; który wspiął się wysoko w światowych lub polskich rankingach i który wyróżniał się poziomem sportowym na tle mocnych rywali. W tej category brane pod uwagę są zarówno osiągnięcia, jak i poziom pokonanych przeciwników.


gala roku
KSW 64
Babylon MMA 26
Brave CF 54
SCIENCE 37

Laur w tej category zdobywa gala, która zachwyciła kibiców swoją oprawą oraz poziomem sportowym. Oceniana gesture widowiskowość skończeń na karcie walk, emocje jakie towarzyszyły pojedynkom i ogólny poziom widowiska.


Walka roku
Sebastian Przybysz vs Antun Racić, KSW 59
Jan Błachowicz vs Israel Adesanya, UFC 259
Marcin Krakowiak vs Cezary Kęsik, KSW 65
Piotr Wawrzyniak vs Tymoteusz Łopaczyk, Babilon MMA 26
Patryk Kaczmarczyk vs Michał Sobiech, KSW 60

Heraklesa w tej category zdobywa walka, która była najbardziej widowiska i wzbudziła największe emocje w roku ubiegłym. Oprócz wizualnego aspektu boju, brany pod uwagę jest również poziom walczących i stawka konfrontacji.


Nokaut roku
Patryk Likus na Piotrze Olszynce, KSW 65 (obrotowy łokieć)
Daniel Rutkowski na Filipie Pejiciu, KSW 64 (wysokie kopnięcie)
Dawid Śmiełowski na Krzysztofie Gutowskim, Babilon 20 (wysokie kopnięcie + ciosy)
Marcin Prachnio na Ike’u Villanuevie, UFC Vegas 30 (cios na wątrobę + ciosy)

Nagrodę w tej category zdobywa zawodnik, który znokautował swego rywala w najbardziej widowiskowy i brutalny sposób. Podobnie jak w przypadku poddania, brana jest pod uwagę technika, poziom przeciwnika oraz aspekt wizualny.


poddanie roku
Sebastian Przybysz na Bruno Santosie, KSW 64 (odwrotny trójkąt)
Jakub Wikłacz na Antunie Racicu, KSW 63 (gilotyna)
Mateusz Gamrot na Jeremy Stephensie, UFC on ESPN 26 (kimura)
Rafał Haratyk na Azamacie Bekoevie, ACA 128 (scarf choke)

Heraklesa w tej category zdobywa zawodnik, który poddał swego rywala w najbardziejfektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.


Odkrycie roku
Mansur Azhiev
Patryk Likus
Damian Piwowarczyk
Bartosz Szewczyk

Heraklesa w tej category zdobywa zawodnik będący z reguły na początku zawodowej kariery, który w ubiegłym roku zanotował spektakularną zwyżkę formy i przebojem wdarwiśówcim Kapituła bierze pod uwagę przede wszystkim poziom pokonanych przeciwników, umiejętności oraz szum jaki stworzył się w danym roku po wygranych walkach początkującego zawodnika.


club roku
WCA
Ankos MMA
Czerwony Smok
Octopus Łódź

Heraklesa w tej category zdobywa klub, którego wychowankowie, w roku ubiegłym, osiągnęli najwięcej znaczących sukcesów. Liczy się ilość wygranych walk, ale tak samo ważna jest jakość rywali, z którymi zawodnicy danego teamu wygrywali.

Dodatkowo fan mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu wybierają najlepszego zawodnika publiczności. Co roku specjalne wyróżnienie otrzymuje również osoba, która wybitnie przysłużyła się rozwojowi MMA w Polsce, a za zasługi dla dyscypliny i jej promocji, jej promocji jej promocji jej promocji, prstzyznawany Kapituła złożona ze Sławomira Cypla, Michała Mankiewicza, Bartosza Chyrka i Krzysztofa Bańkowskiego wybierze również amatorskiego zawodnika roku.

Transmisja gali Heraklesy 2021 przeprowadzona będzie w sobotę 19 lutego o godzinie 17:45 na antennae Polsat Sport News. Patronami medialnymi wydarzenia jest telewizja Polsat Sport, „Przegląd Sportowy” i serwis Onet.pl.

Informacja prasowa